1pxOpcje przeglądania
Cena
  • od
    do

Orzechy pekan (pecan)

 

Przebojem wdarły się do naszych kuchni kilka lat temu. Z roku na rok zyskują w Polsce coraz większą popularność. Wyglądem nieco przypominają dobrze znane nam orzechy włoskie. O czym mowa? Oczywiście o dostępnych w naszym sklepie orzechach pecan.


Orzechy pecan – wartościowy przysmak

Orzechy pecan są owocem orzesznika jadalnego, potocznie nazywanego pekanem, naturalnie występującego na terenie Stanów Zjednoczonych. Dawniej orzechy pecan były jednym z głównych składników diety rdzennych mieszkańców Ameryki. Podobnie jak inne orzechy, rosną wewnątrz twardej skorupki, która chroni je przed uszkodzeniem. Cena orzechów pecan jest zazwyczaj wyższa od pozostałych orzechów. Wynika to z faktu, iż orzesznik jadalny potrzebuje aż dekady, aby dojrzeć. Gdzie zatem kupić orzechy pecan? Sklep internetowy SPICE TREE to właściwe miejsce.


Orzechy pecan – właściwości

Orzechy pecan mogą mieć pozytywny wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie. Są źródłem wielu przeciwutleniaczy, bowiem ze wszystkich orzechów zawierają najwięcej polifenoli. Orzechy pecan są bogate w witaminy z grupy B (B1, B2, B6) oraz witaminę E i K. Zawierają dużą ilość minerałów – magnezu, miedzi, fosforu i żelaza. Ponadto orzechy pecan zawierają błonnik pokarmowy, białko, nienasycone kwasy tłuszczowe (omega-3 i omega-6). Cechuje je wysoka kaloryczność.


Orzechy pecan – przeciwwskazania

Podobnie jak inne produkty spożywcze, orzechy pecan mogą wywołać reakcje alergiczne. Do objawów alergii należą: wysypka, obrzęk gardła, wymioty, zawroty głowy, ogólne osłabienie, duszności oraz zwiększona temperatura ciała. W przypadku potwierdzonego uczulenia na orzechy, w szczególności na orzechy pecan, nie należy ich spożywać. Wysoka kaloryczność sprawia, że nie są zalecane osobom na diecie redukcyjnej.


Orzechy pecan – zastosowanie

Orzechy pecan zastosowanie znalazły przede wszystkim w kuchni. Mają wyrazisty smak, więc często podaje się je jako przekąskę, wzbogacającą codzienną dietę. Stanowią również świetny dodatek do porannej owsianki. Pokruszone lub połamane orzechy pecan można użyć do sałatki lub jako posypkę do lodów. Mogą stanowić ciekawą alternatywę dla popularnych orzechów włoskich w ciastach i ciasteczkach. Orzechy pecan dodaje się również do dań wytrawnych. Można je zastosować jako dodatek do pesto, sosu pieczeniowego lub wegańskiego sosu do makaronu. Stanowią świetną bazę do stworzenia mleka roślinnego. Szerokie zastosowanie sprawia, że warto mieć w swojej kuchni zapas orzechów pecan. Sklep online SPICE TREE zapewnia wygodne zakupy w każdej chwili!

1px do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper Premium